Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Transplantacja - Jestem na TAK 2.10.2013

     Dnia 2 października 2013 r w Naszej szkole  odbył się wykład dotyczący transplantacji – „Transplantacja – jestem na tak”. Wykład przeprowadzili – Monika Siekierska i Eugeniusz Rydel ze Stowarzyszenia „ Życie po przeszczepie”. W prezentacji wzięły udział rozszerzenia programowe z biologii klas drugich – II G, II A/C, II B wraz z opiekunem – Sylwią Szczepańską – Ciesielska.

     Celem spotkania było zaprezentowanie programu edukacyjnego na temat dawstwa i transplantacji narządów dla szkół licealnych. Nasi goście wyjaśniali czym jest transplantacja z punktu widzenia medycznego i praktycznego, przedstawili informacje dające podstawy świadomego wyboru – akceptacji lub sprzeciwu na oddanie narządów po śmierci oraz zachęcili do rozmowy w gronie najbliższych na temat transplantacji. Wyjaśnili  dlaczego warto podpisać „ Oświadczenie woli” i co to jest Centralny Rejestr Sprzeciwów. Obalali również mity dotyczące transplantacji, odpowiadali na pytania uczniów i pozostawili ulotki.

     Wykład ten rozpoczął cykl wykładów dotyczących transplantacji, które w naszej szkole odbywać się będą w każdym roku.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour