Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Akcja 'Gramy dla Marco' 13.10.2013

      Wszystko zaczęło się 17 września, wtedy odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne. Pojechałyśmy wraz z koleżanką na salę wiejską w Nowej Wsi. Myślałyśmy, że będzie tylko kilka osób, okazało się, że w całą akcję zaangażowało się mnóstwo ludzi. Poznałyśmy rodziców Marco, rodzinę i znajomych. Wszyscy byli pełni uśmiechu i energii, bo przecież jest o co walczyć. Poznałyśmy też historię Marco, 18-letniego chłopaka ze Starogardu chorego na białaczkę, który w pewien sposób połączył Starogard.          

         Później odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego zostaliśmy podzieleni na zespoły. My zaangażowałyśmy się w grupę WOLONTARIUSZE. Moim zadaniem było znalezienie chętnych osób w naszej szkole, którzy chcieliby roznosić ulotki. Nie trzeba było długo czekać. Zebrałam grupę 40 osób. Duża grupa o dobrych serduszkach. Nie trzeba było nikogo prosić o pomoc, wszyscy się zgrali.

         7 października o godzinie 17 odbyło się spotkanie wszystkich wolontariuszy
z różnych starogardzich szkół w Publicznym Gimnazjum nr 1. Tam otrzymaliśmy informację na czym będzie polegała nasza praca 13 października. Wykonaliśmy również koszulki na których umieściliśmy datę i miejsce, w którym odbędzie się akcja 'Gramy dla Marco' i hasło, którym chcielibyśmy zachęcić innych do zostania potencjalnym dawcą szpiku.

          Myślę, że to głównie 13 października zostanie w naszych sercach na dłużej, bo nic tak nie cieszy jak końcowy efekt. O godzinie 10 odbyła się odprawa WOLONTARIUSZY. Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie,a hasło rzucone przez Panią Dorotę: 'ODWAGA.UŚMIECH.PRZEKONANIE' - towarzyszyło nam przez cały dzień. Spotykaliśmy na swojej drodze różnych ludzi. Myślę, że jednak było więcej tych o dobrych serduszkach. Były osoby, których nie trzeba było namawiać - od razu 'pędziły' do SCK'u. Pobudziliśmy świadomość wielu ludzi, którzy zaczęli inaczej patrzeć na tą okrutną chorobę jaką jest białaczka. W każdej chwili mogliśmy też wrócić do bazy by napić się ciepłej herbatki i skosztować pysznego ciasta. To właśnie w tym dniu SCK tętnił życiem. W Starogardzie udało się zebrać 1036 nowych, potencjalnych Dawców Szpiku. Jest to piękna liczba, zaskoczyło nas to, że aż tak duża. Miejmy nadzieję, że ktoś z pośród tych osób będzie mógł uratować komuś życie.

         Pokazaliśmy, że potrafimy wiele, ale pamiętajcie, że możemy jeszcze więcej! Walczmy z białaczką, pomóżmy wygrać innym z tą chorobą!

         Chciałabym bardzo serdecznie podziękować Wolontariuszom z naszej szkoły
i Nauczycielom, którzy włączyli się w akcję. Macie naprawdę ogromne serca. Jeszcze raz bardzo dziękuję Wam za pomoc!

     I pamiętajcie - to nie koniec, my walczymy dalej!

                                                  Martyna Fasiczka III B

    W naszej szkole odbyło się podsumowanie akcji, podczas którego Pan Dyrektor podziękował organizatorom i wolontariuszom z II Liceum za udział w akcji.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour