Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Szkolna wycieczka do Warszawy 5-7.12.2013

      W dniach 5-7 grudnia 2013r. odbyła się szkolna wycieczka młodzieży II LO  do Warszawy pod opieką pań Barbary Zblewskiej i Aleksandry  Marczak.

      Pierwszego dnia grupa odwiedziła grób ks. Jerzego Popiełuszki i muzeum mu poświęcone.  Kolejnym punktem było Muzeum Więzienia ,,Pawiak” oraz Muzeum Walki i Męczeństwa znajdujące się w byłym więzieniu śledczym Gestapo przy ulicy Szucha. Grupa  spędziła czas spacerując po parku w Łazienkach Królewskich, gdzie obejrzano ekspozycje poświęcone Ignacemu Paderewskiemu oraz salę poświęconą Powstaniu Listopadowemu. Po obfitującym w atrakcje dniu czekała wszystkich wizyta w centrum handlowym ,,Arkadia”.

      Następnego dnia grupa odwiedziła sejm, gdzie była świadkiem obrad.  Następnie młodzież udała się na Cmentarz Powązkowski. Złą pogodę przeczekano w galerii ,,Złote Tarasy” aby udać się do teatru Komedia na spektakl pt ,,Zorro” w świetnej obsadzie(min. Anna Czartoryska-Niemczycka, Daniel Chodyna i Marta Florek). Po udanym przedstawieniu grupa przejechała nocą przez pięknie oświetlone Krakowskie Przedmieście.

      Ostatni dzień przeznaczony był na zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie pogłębili  wiedzę na temat tego okresu w dziejach naszej historii.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour