Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Kolejna edycja uroczystości regionalnej "Święta na Kociewiu" 19.12.2013

     W dniu 19 grudnia 2013r. odbyła się kolejna edycja uroczystości regionalnej "Święta na Kociewiu". Idea zorganizowania imprezy regionalnej w naszej szkole zrodziła się wiele lat temu, kiedy to Starostwo Powiatowe przyjęło uchwałę o ustanowieniu dnia 23 listopada Dniem Powiatu Starogardzkiego.  

    Przez lata przybliżaliśmy kulturę naszej MAŁEJ OJCZYZNY, podkreślaliśmy naszą tożsamość narodową i regionalną, bo tradycje naszego Kociewia są ciekawe, bogate i głęboko zakorzenione w historii naszej ojczyzny. W ostatnich latach w czasie naszych uroczystości, jako że odbywają się w grudniu, podkreślamy akcenty bożonarodzeniowe.
    Każdego roku gościmy w naszej szkole zespół regionalny, których w naszym powiecie nie brakuje. W tym roku zaprezentowała się pięknie grupa dziecięca ,,Malutkie Gzubki,,.
     Na naszą szkolną scenę zaprosiliśmy także znanego Kociewiaka, autora kilku tomików wierszy, naszego absolwenta Mateusza Bruckiego, który opowiedział o swoich inspiracjach twórczych, o roli poezji w jego życiu, o ulubionych poetach i malarzach. Mateusz, wspominając swój pobyt w II LO, bardzo ciepło mówił o szkole, nauczycielach a szczególne podziękowania skierował w stronę pani Beaty Witkowskiej-Jego polonistki.
     Ostatnim akcentem naszej uroczystości było przedstawienie fragmentu ,,Opowieści Wigilijnej ,,przygotowane przez uczniów klasy IIIE.
      Jak co roku przygotowaliśmy ,,Kociewski Stół Wigilijny,,. W tym roku szczególne podziękowania za aranżację stołu i potrawy składamy klasie IIE oraz za pomoc klasie IIIC.
      Na scenie zaprezentowało się także Szkolne Koło Wokalne w koncercie świątecznym.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour