Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014 2.09.2013

     2 września 2013roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Kociewskiej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, Pani wicedyrektor Hanna Gałązka Janas  przywitała przybyłych nauczycieli, uczniów oraz przedstawiciela starostwa członka Zarządu Powiatu Pana Patryka Gabriela. Następnie zabrał głos Pan Dyrektor Piotr Cesarz. Powiedział m.in.:

„ Drodzy uczniowie.

                Witam Was w imieniu kierownictwa szkoły, wszystkich nauczycieli, pracowników administracji i obsługi w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2013/14.

                Szczególnie gorąco witam uczniów klas pierwszych. Życzę Wam jak najszybszej adaptacji w nowym środowisku.  Mam nadzieję, że szybko zauważycie i odczujecie przychylność nauczycieli i Waszych starszych koleżanek i kolegów. Jestem przekonany, że uczniowie klas II – III  swoim postępowaniem już od pierwszych chwil  Wam udowodnią, że stanowimy jedną udaną rodzinę w której chcemy się nawzajem wspierać i szanować.

…………………..  W misji i wizji naszej szkoły oraz w ofercie edukacyjnej zapisaliśmy: „Stwarzamy warunki do wszechstronnego rozwoju. Twojej nauce będzie towarzyszyć przyjazna atmosfera i klimat oraz indywidualne podejście do ucznia” Chcemy Wam pomóc zrealizować podstawowy cel nauki w LICEUM  - jak najlepsze przygotowanie do egzaminu maturalnego. Zatem - chcemy być  szkołą  przyjazną ale zarazem wymagającą.  ………………………….     W nowym roku szkolnym 2013/2014 wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom adm. – obsługi życzę samych sukcesów, zrealizowania wszystkich zamierzeń i planów”.                                                   

Następnie mowę wygłosił  Pan Patryk Gabriel , który pogratulował m.in. wyboru szkoły i życzył licznych sukcesów uczniom i wytrwałości nauczycielom. Samorząd uczniowski również powitał nowo przybyłych uczniów.

Następnie uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie. Po uroczystym apelu uczniowie poszczególnych klas spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour