Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Lekcja obywatelska w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim 7.11.2012

      Dnia 07.11.2012r. uczniowie klas IIIa, IIIc, IIa, IIb, IId wraz z opiekunkami panią Aleksandrą Marczak i panią Barbarą Zblewską uczestniczyli w lekcji obywatelskiej w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.
      Celem lekcji było przybliżenie wiedzy z zakresu samorządu terytorialnego. Najpierw odwiedziliśmy salę Kominkową, jedną z najważniejszych sal w urzędzie, ponieważ odbywają się tam kolegia oraz ważne zebrania.

     Panie pracujące na co dzień w urzędzie przedstawiły nam prezentacje pt. " Administracja publiczna". Dowiedzieliśmy się co należy do obowiązków Wojewody. Odświeżyliśmy sobie informacje na temat województw, powiatów i gmin. Po zakończeniu odbył się konkurs z małymi nagrodami.
      Następnie Panie pokazały nam kolejne sale: sala Wydziału Bezpieczeństwa i Sytuacji Kryzysowych oraz salę do konferencji. Następnie udaliśmy się do biura prasowego, gdzie rzecznik prasowy Wojewody opowiedział nam na czym polega jego praca. Na samym końcu mieliśmy zaszczyt być w osobistym gabinecie Wojewody Pomorskiego. To miejsce zrobiło na nas największe wrażenie. W pokoju bowiem stały przepiękne meble gdańskie. Po wizycie w Urzędzie Wojewódzkim wybraliśmy się do kina Helios w Tczewie.
      Wyjazd przebiegał w miłej i sympatycznej atmosferze. Spotkanie to była okazją do zapoznanie się z rolą i zadaniami Urzędu Wojewódzkiego.

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour