Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2012/2013 3.09.2012

    3 września o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2012/2013. Całą społeczność szkolną przywitała pani Wicedyrektor Hanna Gałązka-Janas. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły Piotr Cesarz, który szczególnie gorąco powitał uczniów klas I. Zwrócił się do nich m.in. tymi słowami:
" .......... Jestem przekonany, że szybko zaaklimatyzujecie się w nowej społeczności i mam nadzieję, że równie szybko będziecie mówić o naszej szkole - moja szkoła .........". Wyraził przekonanie, że nauczyciele oraz uczniowie klas II III przyczynią się do szybkiego zaadoptowania się w nowym środowisku szkolnym. Dyrektor Piotr Cesarz powiedział także: " ........ Dołożymy wszelkich starań, aby podobnie jak dotychczas, nasze nauczanie i wychowanie można było zawrzeć w haśle: szkoła przyjazna a zarazem wymagająca. Tegoroczne wyniki maturalne potwierdziły, że uczniowie II LO uzyskują wyniki odpowiadające swoim zdolnościom i pracowitości. Są one adekwatne do wystawianych przez nauczycieli ocen. Zdawalność znacznie przewyższa średnią województwa i kraju w LO. Pamiętajcie, że same zdolności i talent to za mało, aby odnieść pełny sukces. Spędzicie w szkole wiele godzin i dlatego ważne żebyście się w niej dobrze czuli. Wierzę, że będziecie się przede wszystkim czuli się w naszej szkole bezpiecznie. Dbajcie o jak najlepsze relacje między sobą. Pamiętajcie, że warto tworzyć jedną zwartą i udaną rodzinę. W rodzinie wszyscy przecież powinni się nawzajem szanować i wspierać ......".
      W związku z zakończeniem pracy pedagogicznej nauczycielki chemii Pani Jolanty Majewskiej dyrektor w uznaniu zaangażowania i osiągnięć w pracy przyznał Pani Jolancie Majewskiej Nagrodę Dyrektora. Podziękował za bardzo sumienne wykonywanie swoich zadań i obowiązków. Podkreślił, że praca Pani Jolanty Majewskiej jako nauczyciela chemii i wychowawcy została chlubnie zapisana na wielu kartkach historii naszej szkoły. Reakcją na to stwierdzenie były rzęsiste brawa całej społeczności szkoły.
      Następnie uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie. Po uroczystym apelu uczniowie poszczególnych klas spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour