Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Wycieczka do Torunia 7.12.2012

     W piątek, 7 grudnia 2012r., młodzież naszej szkoły, wraz z opiekunami prof. Dorotą Burczyk i prof. Dariuszem Stubą, brała udział w wycieczce do Torunia.

      Uczestniczyliśmy w seansie "Wirująca Ziemia", w Planetarium im. W. Dziewulskiego. Zapoznaliśmy się w nim z podstawowymi informacjami związanymi z ruchem wirowym oraz obiegowym Ziemi, zjawiskiem dnia i nocy oraz następstwem pór roku. W przystępny sposób dowiedzieliśmy się, jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów w ciągu roku, jaką rolę pełni Gwiazda Polarna oraz skąd biorą się fazy Księżyca. Sprawdziliśmy, jak długo trwa doba oraz rok na innych planetach, poznaliśmy wybrane różnice między Ziemią a innymi planetami Układu Słonecznego.

      Kolejnym elementem programu było Muzeum Piernika, czyli wciąż działająca XVI-wieczna piernikarnia. Miejsce to bardzo intrygujące i magiczne, wypełnione historią Torunia i pachnące słynnymi piernikami. Mieliśmy możliwość wzięcia aktywnego udziału w pokazie tradycyjnego wypieku pierników. Współuczestniczyliśmy w procesie przyrządzania ciasta i wypieku pierników, co sprawiło nam wiele radości, a także dało możliwość zdobycia wiedzy na temat pracy w średniowiecznym warsztacie rzemieślniczym, jakim jest piernikarnia.

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour