Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Szkolna wycieczka do Warszawy 2-4.12.2012

     W dniach 2 - 4 grudnia 2012 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kociewskiej w Starogardzie gdańskim pod opieką pań Aleksandry Marczak i Barbary Zblewskiej uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Warszawy. Pierwszego dnia w stolicy w stolicy uczestnicy mieli okazję zobaczyć i zwiedzić:
- Zamek Królewski i targi książki historycznej,
- Więzienie śledcze " Pawiak", funkcjonujące w czasie II wojny światowej,
- Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie przewodnicy przekazali uczniom historię powstania oraz osoby tamtego pokolenia, które walczyły w czasie powstania.

      Wieczorem młodzież wzięła udział w spektaklu pt. " Bóg mordu', który odbył się w teatrze 6 piętro w PKiN. Gwiazdorska obsada ( Cezary Pazura, Jolanta Fraszyńska, Anna Dereszowska, Michał Żebrowski ) wywarła na uczniach duże wrażenie. Miejscem noclegu było schronisko znajdujące się w centrum Warszawy, przy ul. Smolnej.

      Drugi dzień młodzież rozpoczęła zwiedzanie od wizyty w sejmie. Pracownik sejmu przedstawił na podstawie makiety plan polskiego parlamentu. Następnie uczniowie udali się do centrum handlowego " Arkadia", gdzie każdy miał okazję zobaczyć piękną świąteczną dekorację Warszawskiej Starówki oraz ulic miasta.

      Ostatniego dnia, po wykwaterowaniu ze schroniska uczniowie upamiętnili postać Ks. Jerzego Popiełuszki odwiedzając jego grób znajdujący się na terenie kościoła św. Stanisława Kostki.

      Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy groby na Powązkach. Do domów wróciliśmy wieczorem we wtorek. Dzięki tej wycieczce poszerzyliśmy wiedzę o II wojnie światowej.

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour