Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Gala Wręczenia Nagród VII edycji konkursu pt. "Usłyszane przy stole, znalezione w szufladzie, czyli przeszłość w rodzinnej pamięci" 7.09.2012

      W piątek 7.09.2012r. w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie odbyła się Gala Wręczenia Nagród VII edycji konkursu pt. "Usłyszane przy stole, znalezione w szufladzie, czyli przeszłość w rodzinnej pamięci". W konkursie wzięło udział przeszło 200 uczniów z całej Polski a z naszej szkoły 8 osób. Konkurs odbył się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uroczystość poprowadził Prezes Zarządu Fundacji " Wiedza i Praktyka" Witold Olejnik a okolicznościową prelekcję dotyczącą redakcji prac wygłosiła autorka wielu podręczników z historii dr hab. Krystyna Szelągowska.

      Delegacja naszej szkoły miała powody do wielkiej radości bowiem pierwszą nagrodę zdobył uczeń naszej szkoły ( klasa III B) Mateusz Woźniak za pracę pt. " To ten chciał Polski" Franciszek Pepliński - kaszubski Drzymała. Nasz laureat Mateusz Woźniak uczestniczył w GALI wraz z rodzicami i rodzeństwem. Zaproszenie na uroczystość otrzymała także nauczycielka historii Pani Aleksandra Marczak oraz dwie uczestniczki konkursu Jagoda Kicka i Agata Bronk. Pani Aleksandra Marczak otrzymała wyróżnienie m.in. za wieloletnią organizację konkursu "Rodzina w wirach historii" i propagowanie wśród uczniów idei poznawania losów swojej rodziny na tle dziejów Polski.

      Warto zaznaczyć, że oprócz wymienionych certyfikat za udział w konkursie otrzymały:

Graban Dawid - III E
Michna Daria i Julia Tołczyk - III D
Agata Nierzwicka i Piotr Strójwąs - III E
Laureatom i uczestnikom gorąco gratulujemy. ku szkolnym 2012/2013. rzyliśmy wiedzę o II wojnie światowej.

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour