Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Święta na Kociewiu 20.12.2012

 

     Dnia 20 grudnia 2012 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja imprezy regionalnej pn: "ŚWIĘTA NA KOCIEWIU". Główna idea uroczystości to przybliżenie folkloru naszej małej ojczyzny, poznawanie tego co ciekawe i warte zobaczenia. To cykliczna impreza, podczas której kultywujemy folklor Kociewia - obyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

     Szczycimy się tradycją upamiętniania powołania Powiatu Starogardzkiego i od początku 1999 roku staramy się przybliżać tradycje naszego regionu. W tym roku głównym akcentem uroczystości były tradycje Bożonarodzeniowe, a przede wszystkim te, które kultywuje się na Kociewiu.
      Gościem specjalnym na naszej uroczystości był zespół regionalny "KOCIEWIE RETRO". Członkowie zespołu przedstawili elementy kultury kociewskie oraz jej tradycje wiążące się z Bożym Narodzeniem. Występ urozmaicono tańcem i śpiewem, który wprawił publiczność w pogodny i ciepły nastrój zbliżających się świąt.
      Drugim gościem naszego spotkania był absolwent naszej szkoły Marcin Rabka, który w ostatnim czasie wydał swoją powieść w formie ebooka. Opowiedział krótko o historii wydania książki i o swoich doświadczeniach z literaturą.
      Stałym punktem naszej uroczystości jest prezentacja "WIGILIJNYCH STOŁÓW KOCIEWSKICH", przygotowana przez młodzież klas III naszej szkoły ( w ramach Podstaw Przedsiębiorczości).
      Na scenie jak zawsze pięknie zaprezentował się Zespół Wokalny naszej szkoły w "Koncercie Kolęd i Pastorałek".
      Gośćmi na uroczystości byli także przedstawiciele Starostwa - Wicestarosta p. Kazimierz Chyła, Naczelnik Wydziału Edukacji p. Marek Gabriel oraz p. Wiesław Wąsik.

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour