Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Nagrody w konkursie na uczniowski projekt popularyzujący naukę 7.12.2012

 

    Uczniowie uczestniczący w projekcie 'Kompetencje kluczowe drogą do kariery" pod koniec ubiegłego roku szkolnego przygotowywali, w ramach zajęć w poszczególnych grupach badawczych, projekty na temat popularyzacji nauki. Grupy z chemii, biologii, fizyki, matematyki i przedsiębiorczości opracowały prezentacje, które zostały następnie ocenione przez specjalną komisję.
      Spośród 200 prac nadesłanych przez beneficjentów projektu z kilku województw, prezentacje trzech grup z II LO (fizyka, biologia, matematyka) znalazły się w pierwszej dziesiątce. We wrześniu te najlepsze prace były oceniane przez inernautów i wyłoniono finałową piątkę, w której znaleźli się uczniowie III E pod "dowodztwem" pani profesor Danuty Kurcwald. W nagrodę pojadą oni na konferencję naukową do Berlina - prawdopodobnie w lutym 2013.
      Komisja konkursowa doceniła także "fizyków" pracujących pod kierunkiem pani profesor Justyny Ejsmond (VI miejsce w konkursie) i w nagrodę otrzymali czytniki ebooka Manta wraz z zestawem trzech ebooków z arkuszami maturalnymi z matematyki. Grupa biologów i pani profesor Beata Mokwa zostali także wyróżnieni i otrzymali kalkulatory naukowe Casio. Nagrody rzeczowe zostały przekazane przez przedstawiciela Biura Projektu "Kompetencje kluczowe drogą do kariery" w dniu 7 grudnia 2012 roku na ręce koordynatora szkolnego projektu pani Beaty Mokwa.

 

    

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour