Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Zakończenie Roku Szkolnego Klas III 26.04.2013

      Dnia 26 kwietna 2013 roku  w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia edukacji uczniów rocznik 2010 – 2013. Oprócz pedagogów i tegorocznych abiturientów do szkoły przybyli przedstawiciele władz samorządowych w osobach pan Patryk Gabriel członek Zarządu Powiatu Starogardzkiego, pan Wiesław Wąsik przewodniczący Komisji Edukacji Rady Powiatu i przewodniczący Rady Rodziców Kazimierz Borowski, a także rodziny i przyjaciele absolwentów.

     Mottem przewodnim całej uroczystości był cytat z wiersza naszego ucznia Dawida Nowaczyńskiego z klasy III C

"Za progiem stoi nowy dzień"

      W części oficjalnej głos zabrał Dyrektor Piotr Cesarz, który powiedział

„Drodzy abiturienci.

            Niewątpliwie macie dzisiaj powody do wielkiej radości. Otrzymujecie przecież Świadectwo Ukończenia Liceum, dokument potwierdzający zakończenie ważnego etapu Waszej edukacji.  Oczywiście trudno odmówić racji tym, którzy uważają, że absolwent liceum; szkoły przygotowującej do dalszego kształcenia; może mówić o pełnym sukcesie wtedy , gdy zda egzamin maturalny. Zatem dzisiaj  bijemy Wam brawa, ale chcielibyśmy je kontynuować za 2 miesiące,  28 czerwca podczas wręczania Dyplomów Dojrzałości. „

„…..Życzę Wam Drodzy Abiturienci powodzenia  w dorosłym życiu, umiejętności rozróżniania rzeczy ważnych od tych mniej istotnych, działań wykonywanych z zapałem i z dużym zaangażowaniem. Planując swoje spokojne, poukładane i bezpieczne życie pamiętajmy też o zasadzie ujętej w mądrym stwierdzeniu: „statek, stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki”.                                

 Życzę Wam także potrzebnego w życiu szczęścia, realizacji marzeń i powodzenia w życiu osobistym. „

    Dyrektor przedstawił też osiągnięcia naszych uczniów

……Godny podkreślenia jest wynik  najlepszych absolwentów. W tej chlubnym rankingu / jak już wspomniałem / pierwsze miejsce zajęła Anna Chamier-Ciemińska z kl. III C-  ze śr. ogólną - 5,5, i średnią z trzech obowiązkowych przedmiotów maturalnych: 5,33 . Kolejne  2 miejsca na podium zajęli : Beata Pniewska i Katarzyna Szuta ze śr. 5,44. oraz  Patryk Marks – 5,33, wszyscy z III F. Bardzo wysokie średnie, bo powyżej 5,0 uzyskali także : z III B –Aneta Szarmach -5,33 i Jagoda Kicka – 5,0; z III D – Daria Michna -5,12, Karolina Szefer -5,06 i Marta Małka – 5,0; z kl. III E: Roksana Daga – 5,25, Filip Sieja i Julita Tołczyk po 5,13, Natalia Paszek – 5,06 oraz Martyna Domachowska – 5,0; z kl.III F:, Karolina Wendt – 5,31, Klaudyna Brzoska – 5,25, , Łukasz Kasprzycki -5,18, Karolina Świeczkowska – 5,13, Katarzyna Chyła i Marta Putkamer – 5,0; z kl. IIIG : Magdalena Gil – 5,38, Paulina Frączek – 5,0 .

    Wszyscy uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z paskiem oraz inni wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe.

W drugiej części- artystycznej zebrani mieli możliwość podziwiać talent wokalny i aktorski kolegów z niższych klas, którzy przygotowali na tę okoliczność program artystyczny. Wychowawcy klas III: Aleksandra Marczak, Marek Kroplewski, Barbara Zblewska, Joanna Zdrojewska, Monika Miloch, Hanna Jędrzejczyk i Justyna Ejsmond wysłuchali okolicznościowych wierszy specjalnie przygotowanych przez swoich wychowanków. Były to wzruszające chwile.

   Całą uroczystość profesjonalnie poprowadzili uczniowie klasy IIIE i IIIF Martyna Domachowska i Jakub Makurat. Uroczystość minęła w podniosłej atmosferze, nie zabrakło uśmiechów, jak i szczerych łez. Wszystkim Absolwentom życzymy połamania piór na egzaminie maturalnym oraz wielu sukcesów w dorosłym życiu!

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour