Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Wystawa The Human Body 28.05 i 4.06.2013

     Uczniowie naszej szkoły w dniach 28 maja i 04 czerwca 2013 mieli możliwość uczestniczenia w Wystawie Ciało Ludzkie zorganizowanej w Gdańsku – Wrzeszczu w Garnizonie Kultury.  Na wystawę pojechali chętni uczniowie z klas Ia, Ig, Ic, Ib, IIg, IIb, IIc, IIa  wraz z opiekunami:  Jerzym Jędrzejczykiem, Markiem Kroplewskim, Dorotą Burczyk, Beatą Mokwą, Lucyną Kalicińską. Organizatorem wyjazdu była nauczycielka biologii – Sylwia Szczepańska – Ciesielska.

     Wystawa The Human Body była podzielona na 9 części poświęconych poszczególnym układom ludzkiego ciała : kostnemu, mięśniowemu, nerwowemu, sercowo – naczyniowemu, oddechowemu, pokarmowemu, rozrodczemu/moczowemu i rozwojowi płodu oraz współpracy układów.  Wystawa była także poświęcona profilaktyce chorób cywilizacyjnych i zapobieganiu uzależnieniom od nikotyny.  Wybrane eksponaty wyraźnie pokazywały uszkodzenia ludzkiego ciała powstałe wskutek braku ruchu i ćwiczeń. Innowacyjna metoda konserwowania – plastynacja – zachowuje eksponaty w doskonałym stanie. Do dyspozycji uczniów w każdej z sal  byli studenci akademii medycznej, którzy oprowadzali po wystawie i odpowiadali na pytania uczniów. „

      Na wystawie zgodnie z regulaminem nie wolno było wykonywać zdjęć – nasze pochodzą z folderu reklamowego oraz  zrobione były przed wejściem na wystawę.

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour