LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU POETYCKIEGO „RADOŚĆ PISANIA”

     ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI- święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania   i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

     Z tej okazji w Naszej Szkole zorganizowano konkurs poetycki.

     Miło nam poinformować, że zwycięzcami szkolnego konkursu poetyckiego zostali:

I miejsce Mateusz Nagórskiz klasy II E

II miejsce Michalina Lampkaz klasy III A4

III miejsce Julia Urbanowiczz klasy II I oraz Agnieszka Kinowska z klasy II D

 

     Przesłane na konkurs utwory poruszały różną tematykę, przede wszystkim egzystencjalną w oparciu o własne doświadczenia, spostrzeżenia i wiedzę, a także przedstawiały polemikę z życiem o życiu.

    Jury w składzie: Pani Agnieszka Peikowska , Iwona Kolaska i Lucyna Prabucka - doceniło wysoką kulturę literacką i dyscyplinę twórczą młodych poetów oraz umiejętność łączenia codzienności życia z poetycką refleksją.

     Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy wielu inspiracji, poetyckiej wrażliwości na otaczający świat,  a także – parafrazując tytuł wiersza Wisławy Szymborskiej – „radości (z) pisania”. Obyście nigdy nie utracili wrażliwości, którą w sobie macie.

    Nie zamykajcie swoich myśli w szufladach.

   Piszcie wiersze!

                           Organizatorzy: Agnieszka Peikowska i Iwona Kolaska

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour